Prípadové štúdie

ref7

Klient Zott

Zott je nemecká mliekareň so sídlom v Mertingene. Spoločnosť založená v roku1926 je nezávislým rodinným podnikoma patrí medzi popredné mliekarne v Európe. Vyrábajú mliečne výrobky ako jogurty, dezerty a syry.

Výzva

Vo firme sme čelili výzve ako podať efektívnu spätnú väzbu kolegom i podriadeným tak, aby bola dobre prijatá.

Zámerom bolo podporiť otvorenú komunikáciu v rámci dávania i prijímania spätnej väzby.

Realizácia

Školenia sa zúčastnil celý Marketingový tím a tak sme chceli predísť tomu, aby celé oddelenie strávilo na školení viac dní, kedy nemajú za seba záskok.

Zvolili sme preto formu elevatinTM Blended Learning.

Kombináciou e-learningu a praktického workshopu na tému spätná väzba sme sa pozreli na konkrétne problémy a odskúšali si reálne situácie na skrátenom workshope.

Postup

Celý proces sme začali hĺbkovým osobným rozhovorom s manažérom a vyplnením dotazníka aby sme získali predstavu o tom, v čom by sa v tíme chceli zlepšiť. Tieto informácie nám pomohli do maximálnej možnej miery prispôsobiť základnú kostru školenia prioritám a potrebám tímu. Myslíme si, že len takto môže byť školenie naozaj prínosom.

Účastníci mali následne k dispozícii 15-minútový e-learning, vďaka ktorému sa mali možnosť dostať do problematiky. Naučili sa základné termíny, odporúčania a techniky pre správne podanie spätnej väzby. No nebolo to len o teórii, už v tejto časti si odskúšali drobné cvičenia, ktoré im pomohli teoretické informácie prepojiť s praktickými príkladmi zo života.

E-learning mali dostupný v týždni pred workshopom aby mal každý možnosť prezrieť si ho v čase, ktorý mu najviac vyhovuje. Ideálnym časovým horizontom je týžden aj preto, že pre účastníkov sú získané poznatky ešte stále čerstvé a na workshope sa preto teórii dáva len minimum priestoru.

Následný workshop bol robený interaktívnym spôsobom a bol plne šitý na mieru požiadavkám a potrebám tímu. Nacvičovali sme reálne situácie, a to naozaj také, s ktorými sa tento tím pri práci stretáva. Využili sme indukčné učenie na podporu prenosu poznatkov do praxe.

Výstupy a niektoré spätné väzby

„Simona vie, o čom hovorí, vedie nás k dialógu a praktickému cvičeniu, zohľadňuje reálne situácie.“

„Oceňujem Simoninu rýchlosť reakcií a flexibilitu – obohatenie o vedomosti/skúsenosti z okrajových tém.“

martina-hribikova

„Simona používa metódu,ktorá vá sprakticky núti rozmýšľať nad celou témou školenia už pár dní vopred, po absolvovaníe-learningu, a všímať si tak okolie a svoje zlozvyky. Potom už len netrpezlivo čakáte na školenie, aby ste sa naučili, ako to zlepšiť.

Simona nielen veľa naučí, ale dokáže priniesť nový pohľad a udržať pozornosť školiacich sa počas celého dňa, takže vám je ľúto, keď sa skončí.

Blended learning v podaní Simony je časovo menej náročný ako klasický tréning, ale o to intenzívnejší a prirodzenejší.“

– Martina Hríbiková, Marketing Director Central & South Eastern Europe, Zott

Chcete sa aj vy vzdelávať efektívnejšie? Spoznajte elevatinTM Blended Learning v praxi.

Vyžiadať cenovú ponuku

Chcete vedieť viac alebo máte záujem o cenovú ponuku? Napíšte na
simona@elevatin.sk alebo vyplňte kontaktný formulár nižšie.

Simona Socratousová
Soft Skills Trainer & Learning Consultant

0